Cihan Çetinkaya

Mutfağın ve yemeğin erken yaşta bir yaşam kültürü olarak benimsendiği, Bolu’da doğdu ve yetişti. Mengen Anadolu Aşçılık Meslek Lisesi’ndeki 7 yıllık eğitimi ile birlikte profesyonel mutfak kariyerine 16 yaşında stajyer olarak başladı. Üniversite öğrenimini tamamlarken bir yandan da InterContinental İstanbul otelinde çalışarak, tempolu iş hayatına açılışından itibaren uzun yıllar The Ritz Carlton İstanbul otelinde devam etti.

2003’te “Chaine des Rotisseurs” Türkiye Genç Aşçılar yarışmasının kazananı olarak Capetown’da uluslararası yarışmanın dünya finalinde Türkiye’yi temsil etti.

Türkiye’nin yanı sıra ABD ve İrlanda’da The Ritz Carlton otellerinde çalıştı. Half Moon Bay CA’dan sonra Powerscourt Dublin’de Executive Chef olarak görev almasının ardından kariyerine İstanbul’un önde gelen restoran grubu ‘Istanbul Yiyecek İçecek Grubu’ çatısı altında önce Kurumsal Şef, devamında tüm lokasyonların Operasyon Direktörü olarak çalıştı. 20’nin üzerinde başarılı restoran ve kafenin operasyonunu yönetti.

2015’ten itibaren yıllarca dünyanın en iyi 100 restoranından biri seçilen Mikla’nın yanı sıra odun ateşinde pişirme tekniklerinin uygulandığı mutfak konseptine sahip Mürver, casual restoran zinciri numnum, İtalyan restoranı Trattoria Enzo ile kardeş markası Pizzeria Enzo, yenilikçi ferah ve rahat konsepte sahip self-servis restoran Terra Kitchen’ın operasyon yönetimini üstlendi. Türkiye’nin en başarılı yeni nesil kahvecilerinden Kronotrop’un kurulumunda tüm yiyecek üretim ve menü planlamasını yaptı.

Ruhun Doysun katılımcılarından biri oldu. YEDİ‘nin organizasyon ve planlamasında görev aldı.  Yeni Anadolu Mutfağı, yerel ve sürdürülebilir mutfak anlayışı üzerine çalışmalarda yer almayı sürdürüyor. 

 

*2009-2020 İstanbul Yiyecek İçecek Grubu 

*2001-2009 The Ritz Carlton 

*1996-2000 InterContinental

Son 10 yılda mutfak alanındaki çalışmaları ve operasyon direktörlüğünün yanı sıra araştırma ve gastronomik seyahatlere ağırlık veren Cihan Çetinkaya, 30 yılı aşan kariyerinde Antalya, İstanbul, San Francisco ve Dublin’de uluslararası otel mutfaklarında şef ve çatısı altında birçok marka bulunduran restoran gruplarında operasyon direktörü olarak çalıştı.

Restoran operasyonlarında mutfak yönetiminin yanı sıra, rakamları kullanmayı seven yaklaşımıyla, işleyiş modellerini belirleyen yönetici kadrolarında yer alırken, yeni projelere “C|2” danışmanlık markasıyla danışman olarak devam ediyor.

organizasyon
manzara
kokteyl


intercontinental İstanbul

İstanbul boğazı
şehir
lüks


the ritz carlton istanbul

kaliforniya mutfağı
günbatımı
şarap


the ritz carlton half moon bay

şehrin dışı
yeşil
sade


the ritz carlton powerscourt

yerel mutfak
modern
bar


mikla

yerel ürün
açık ateş
yenilikçi


mürver

kurumsal yapı
çoklu şube
casual


numnum

tasarım
italyan
konfor


trattoria enzo

hızlı servis
çağdaş
zincir


pizzeria enzo

menü geliştirme
doğal ürünler
bütçe


terra kitchen

gıda mühendisliği
üretim alanları
planlama


merkez üretim

yeni nesil
iyi kahve
lezzet


kronotrop

Yıllık Yeme-İçme Sektörü Deneyimi

Otel mutfaklarının kurulmasından yüksek hacimli üretim mutfaklarının yönetimine, sürdürülebilir restoran projelerine, ekip yönetiminden menü mühendisliği ve bütçe planlamaya yeme-içme operasyonlarında uzman deneyimi ve kapsamlı hizmet. Yeme-içme sektöründe şeflikten operasyon direktörlüğüne 30 yılı aşan deneyim.

Yeni Restoran Açılışı

İtalyan restoranından üçüncü dalga kahveciye, upscale restorandan, fresh-casual mekanlara çok yönlü ve farklı restoran açılışı deneyimi. Marka kurulumu ve açılışları, zincir şubelerin planlanması.

9 Otel | 3 Açılış

Çoklu şube, çoklu marka modeline sahip kurumsal yapılarda farklı kapasite ve yaklaşıma sahip yiyecek ve içecek operasyonları için açılış öncesi ve açılış süreçlerinin yönetimi.

Otel ve Restoran Markası

Yurt içinde ve yurtdışında uluslararası markalı farklı otel ve restoran operasyonları deneyimi.

Uluslararası Gastronomi Seyahati

Amerika’dan Asya’ya tüm kıtalarda Tokyo’dan, San Sebastian’a dünyanın farklı şehirlerinde Anadolu Mutfağı tarifleri uygulamaları ve farklı kültürlere ait yeme-içme deneyimleri, demolar, eğitimler…

Kişilik Operasyonlar

300 kişinin üzerindeki ekiplerin yönetiminden, 2000+ kuverlik eventlere. 60 kişilik upscale restoranlardan günlük 1000 kuveri aşan casual restoranlara ağırlama ve operasyon deneyimi.

Tarif Deneyimi

Dünyanın farklı kıtalarında birçok etnik bölgeden, otel mutfaklarından restoran ve cafe mutfaklarına, upscale ve casual güncel yemek tarifleri…